Архів заходів

Історичний калейдоскоп


16 жовтня 1946 року в м. Павлограді була відкрита дитяча бібліотека. «Реєстраційне свідоцтво» від 19 жовтня 1946 року. Комітет в справах культурно – освітніх установ при Раді Міністрів УРСР. Затверджено 7 серпня 1946 року. Засновник Павлоградський відділ культурно-освітньої роботи. Наказ під № 2.
Як і все на землі, дитяча бібліотека, народилася з любові, з любові до книги, до читача, до своєї роботи. На долю бібліотеки випало не мало випробувань, були в її житті моменти підйому, спаду, відродження та розвитку.

КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ В 2017 РОЦІ

Стань зіркою з дитячою бібліотекою!!!

14 січня у КБУ «Міський культурно - дозвільницький центр» пройшла церемонія нагородження міського щорічного конкурсу «Творче досягнення року — 2016» під патронатом міського голови Вершини А. О.
На конкурс Центральна дитяча бібліотека презентувала творчий тандем: Бібліотека + Журналіст + Студент. Роботи Богдана Жадана та молодого журналіста Тетяни Волкової  ми використовуємо на своїх заходах, бо вони унікальні і заслуговують на увагу, а ще викликають неабияке захоплення наших користувачів. Нам дуже приємно, що в номінації  «За збереження традицій та любов то рідного міста»  ми отримали нагороду. Переможців визначало спеціальне конкурсне журі, до якого входили керівники установ сфери культури, освіти, начальники відділів виконкому, депутати та інші. Нагороду нам вручила заступник міського голови Олена Олександрівна Шуліка, яка завжди підтримує обдаровану молодь міста Павлограда, за що ми їй щиро вдячні. Знання історії рідного краю не просто підносить людину, збагачує її світогляд, воно стає своєрідним містком, що з’єднує покоління минулого і сучасного. Тому такі унікальні роботи  Богдана та Тетяни заслуговують на увагу,  бо їх не так багато про наше улюблене місто!!!
Ø  У березні 2017 р. ЦДБ стала переможцем конкурсу грантів Міжнародної організації мігрантів і отримала сертифікат на оснащення бібліотеки у розмірі 232 968,00 тис. гривень.  Мета проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» за підтримки Європейського Союзу. Інтеграція ВПО в місцеву громаду.
 Центральна дитяча бібліотека отримала спеціальний приз  і Сертифікат  у номінації «Прорив 2017 року»  серед бібліотек бібліотечної системи  міста Павлограда  за активну проектну діяльність та успішну реалізацію грантівського проекту  «Взаємодія – Крок до Дій»  
Міською премією за здобутки та досягнення у галузі культури кращим працівникам сфери культури До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва була відмічена   заступник директора по роботі з дітьми Бабічева Л.В. Премія  затверджена рішенням сесії Павлоградської міської ради від 23.12.2015р.  № 1462-49/VI
 Сафонова Наталя Василівна та Захарова Анна Сергіївна нагороджені  Дипломом переможця у бібліотечному професійному фотоконкурсі «Like partu» за краще фото в інтер’єрі бібліотеки /2017рік/ Умілими руками бібліотекарів, для покращення настрою наших відвідувачів,  було створено фотозону «Феєрверк родинних емоцій». Відвідати нашу родинно - читацьку фотозону може кожен бажаючий.
20-22 вересня  2017 року  КЗ «Павлоградська МЦБС» приймала гостей -  школу  керівника – менеджера для директорів ЦБС, керівників бібліотек ОТГ та завідуючих  бібліотеками  області.  Тема семінару “Публічні бібліотеки області:  трансформаційні процеси в умовах децентралізації та  досвід проектних ініціатив”. Організатори заходу – КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія»
21 вересня гості прийняли участь у комплексному інноваційному заході «202 м2 території добра» на базі Центральної дитячої бібліотеки. Захід розпочався з презентації проекту «Взаємодія-крок до дій» заступника директора ЦБС по роботі з дітьми Бабічевої Л.В., а розважали бібліотекарів казкові персонажі, які не так давно поселились в нашій бібліотеці за підтримки МОМ - клоун Юлік та фіксики  Мася та Сімка в образі, яких виступили бібліотекарі  дитячої біблілотеки. Музичне привітання від колективу Сузір’я, Будинку творчості дітей та юнацтва, як завжди був неперевершений- керівник Бондаренко О.В. Дякуємо колегам за гарний настрій, за те, що солідні директори бібліотечних систем області не побоялись стати в цей день трішечки дітьми і включились в весь інтерактив, який ми для них підготували!!!  Для всіх нас стали найвищою похвалою сяючі очі жінок, які казали, що обов’язково розкажуть в своїх колективах, як працюють павлоградські бібліотекарі!  Професійний екзамен  ми витримали з честю!!!
  У 2017 році ми здійснили  свою мрію, створивши міні - простір родинного читання «Ваш малюк» - особливе затишне місце для збереження контакту батьків і дитини та підтримки культури сімейного читання. А допоміг нам у цьому Голова Дніпропетровської територіальної організації профспілок працівників вугільної промисловості, депутат обласної ради Юнак Сергій Іванович, який впродовж багатьох років надає дружню фінансову підтримку у всіх наших починаннях. Були витрачені кошти у сумі 5 000 тис. грн. + прикладенні уміння, старання і бажання колективу бібліотеки до нових змін і ось ми маємо такий оновлений вигляд, який до душі малечі та батькам.


    Ремонт
На ремонт санітарної кімнати та прилеглих кімнат(включаючи
проект) із місцевого бюджету було виділено 48 776, 00 тис. гривень;
Які були! 

Якими стали!!!

У дитячій бібліотеці за 2017 рік сворено два сучасних простори:

Арт студії «Розвиваємось разом» на облаштування якої  придбанно меблі за рахунок місцевого бюджету  на 12 000,00 тис. гривень, додатково  були виділені кошти у сумі 5000,00 тис. депутатом депутатом VII скликання  Павлоградської міської ради   Кравченко Л.О.

Арт-студія «Розвиваємося разом» це спільні заняття, майстер-класи, які  допомагають батькам розвивати творчі здібності  малечі (ляльковий театр, розвиваючі іграшки, конструктори, аплікація, малювання, робота з природним матеріалом,  заняття для розвитку моторики та розумових здібностей, хобі-класи).

Ø  Простір «Ігротека» на придбання меблів із міського бюджету було виділено 35 000,00 тис. гривень.
Інтелектуальний простір «ІГРОТЕКА» це  настільні ігри, турніри з шахів та шашок, розважальні  ігрові заходи для всіх охочих. Сучасні настільні ігри виконують не лише дозвільну, а й виховну та розвиваючу функції, дають змогу моделювати різні життєві ситуації та формувати поведінкові реакції. А придбати їх ми змогли в рамках проекту   «Взаємодія  -  КРОК  ДО ДІЙ» Міжнародної Організації з Міграції за підтримки Європейського Союзу.
В 2017 році  клуб «Пізнайко», під керівництвом Ротанової Ю.О.. став переможцем обласної літературно-краєзнавчої подорожі «Мандруємо  рідним краєм  в номінації «Це та земля  де нам судилось жити».  12 січня  2018 у Міському культурно-дозвільницькому центрі «Мир» пройшла церемонія нагородження міського щорічного конкурсу Творче досягнення року — 2017»                                                         
У номінації «За збереження традицій та любов до рідного міста» — Творчий тандем «Бібліотекар + Вчитель = Успіх»: Ковальова Марина Валеріївна — вчитель початкових класів Павлоградської ЗШ І-ІІІст. №9 та Ротанова Юлія Олександрівна — бібліотекар І категорії Центральної дитячої бібліотеки стали перможцями.

2016 рік
Події року:
Кіноклуб Docudays UA «Свіжим поглядом» відкрито! 17 березня  2016 року у Дитячій бібліотеці відбулось свято - відкриття кіноклубу Docudays UA «Свіжим поглядом»!  Це стало можливим  завдяки перемозі Центральної дитячої бібліотеки в другому етапі конкурсного відбору «Кіноклуб Docudays UA в бібліотеці» Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA - це найбільший міжнародний фестиваль документального кіно в Україні.  Тепер більше про свої права наші користувачі можуть дізнатись від наших партнерів: «Павлоградського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги» та  спеціалістів «Сектору молодіжної превенції Павлоградського відділу поліції», які є частими гостями на наших заходах.
Новий «мейкап» Дитячої бібліотеки!
В липні 2016 року  фасад  дитячої бібліотек прикрасив мурал  площею 30 м2.  Це свого роду рекорд!
Ескіз муралу створила павлоградська художниця Євгенія Тищенко. А допомагали їй в цьому волонтери молодіжного табору «Будуємо Україну разом», громадської організації «Позитивний Павлоград», бібліотекарі та місцеві активісти. На фасаді бібліотеки зображено україночку та юнака з книгою в руках, а навколо них – світ прочитаних сюжетів. Все це показує гарний приклад дітям та деяким  дорослим які, можливо, вже забули, як чудово читати книги приходячи до бібліотеки. Велика подяка Всім, хто проявив свою активність і долучився до спільного проекту: Евгенії Тищенко, павлоградській художниці, яка створила цей шедевр, Олександрі Белениннік (керівнику громадської організації «Позитивний Павлоград»),  Катерині Дубовик (м.Славянск), Олені Леоновій (м.Часов Яр, медична сестра), Анастасії Гулеваті (м.Київ, студентка-архітектор), Вікторії Степаненко (м.Львів, студентка-медик), Олегу Мокрик (м.Львів, студент УКУ), Ользі Науменко (м.Львів, школярка), Екатерині Лариній (м.Павлоград, школярка), Віктору Приймаку (м.Павлоград), Олексію Ольшевському (м.Павлоград), Ємельяненко Дар’ї (м.Павлоград, школярка) та Престинській Полині (м.Павлоград, школярка). Тільки разом ми зможемо зробити наше місто красивішим!
Казковий ювілей бібліотеці для дітей - нам 70 !!!
16 жовтня 2016 року Центральній дитячій  бібліотеці виповнилось 70 років.  На честь ювілею Центральна дитяча бібліотека отримала подяку від народного депутата України Мартовицького Артура Володимировича за неформальне відношення до просування дитячого читання в місті,  вітальний лист  та подарунки від міського голови Вершини Анатолія Олексійовича, благословенну грамоту від протоієрея Валентина.  Ми щиро вдячні владі, друзям, колегам, нашим читачам за оцінку нашої професійної майстерності та любов.  Кожен, хто приходить до нас у гості, залишає в стінах  бібліотеки іскорки свого серця, і ми вдячні за Вашу невичерпну любов до книги і дружбу. Поки ми разом, поки Ви поруч з нами, наші читачі, буде жити наша бібліотека!

 2015 рік
«Події року» Центральна  бібліотека мала певні  професійні досягнення - в 2015 році  виграно гранти - конкурси для бібліотекарів публічних бібліотек за підтримки програми «Бібліоміст»:

Ø  Конкурс: «Програма професійних навчальних поїздок: вивчення досвіду провідних бібліотек України» / тиждень у Львові/.


Ø  Конкурс: «Надання послуг внутрішньо переміщеним  особам в бібліотеках» /липень м. Київ /
Ø  Конкурс: «Практична  медіграмотність» для бібліотекарів. Що може запропонувати сучасна бібліотека для медіа грамотності своїх  відвідувачів.Бібліотекар Ротанова Юлія отримала  сертифікат учасниці тренінгу від президента Академії української преси Валерія Іванова та Заступника Директора Програми «Бібліоміст»- ІREX Ярослави Титаренко /квітень м. Дніпропетровськ/ 
Ø  Конкурс: Створення кіноклубу медіа просвіти з прав людини  DOCUDAYS UA /відкриття планується на початок  2016  року за підтримки програми   «Бібліоміст»/ Київ/
Ø  Конкурс соціокультурних аніматорів - ініціатива «Позитивні вихідні – крок до взаєморозуміння»  реалізується за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні (в межах Проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні») та Уряду Японії./ листопад м. Дніпропетровськ/
Ø  “Бібліопрофі” – професійний конкурс цьогоріччя. Кожна бібліотека мала можливість запросити колег на найкращий, на їх погляд, масовий захід.  Центральна дитяча бібліотека стала переможцем цього конкурсу і 30 вересня до Всеукраїнсьго дня бібліотек  ми отримали Сертифікат про присвоєння звання «Краща бібліотека року 2015» та перехідний символ КЗ «Павлоградської  міської централізованої бібліотечної системи» Сову «Книгиня» за вагомий внесок у створення позитивного іміджу бібліотек в місті, високий професіоналізм, провадження інноваційних методів роботи у бібліотечно-бібліографічному обслуговування павлоградців.
Ø  Наші колеги Махітко Лариса Анатоліївна та Овчинникова Галина Михайлівна отримали подяки від міського голови  Метелиці Івана Сергійовича за сумлінну працю, високий рівень професіоналізму, значний особистий внесок у розвиток бібліотечної справи, популяризацію книги та книгочитання та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
Ø  Збулась мрія наших маленьких користувачів! До професійного свята Всеукраїнсьго дня бібліотек  ми в подарунок від місцевої влади отримали плазмовий телевізор Samsung UE40H5203AKXUA вартістю 12 тис. 300 грн.
Ø  У 2015 році здійснилась заповітна мрія працівників ЦДБ. У бібліотеці нарешті стало тепло взимку! На капітальний ремонт опалювальної системи місцева влада виділила 136 тис. грн. Ремонт тривав півтори місяці, але це того вартувало.  Силами колективу зроблено косметичний ремонт біблотеки та ремонт ганку бібліотеки, який був пошкоджений під час стихії.
Ø  25  травня 2015 року  у нашої  колеги Гончарової Олени Сергіївни народився хлопчик Олексій і зараз вона пербуває у декретній відпустці, а до нашого колективу прийшла працювати Захарова Анна Сергіївна, яка з перших днів себе творчо проявила вигравши два грантівські проекти  і мужньо разом з нами долала труднощі ремонту
Ø Культурний обмін: приймаючи  участь  у  програмі «Українська платформа інтеркультурних міст» та українсько-шведському міжнародному проекті «Подолання стереотипів — задля побудови довіри та надії»  заступник директора Бабічева Л.В. відвідала у складі делегації павлоградців міста Луцьк та Мелітополь, а у листопаді цього ж року ми радо зустрічали  делегацію з міста Луцьк у нашому місті.
Ø  29 вересня 2015 року  Центральна  дитяча  бібліотека звітувала перед громадою та   презентувала  бібліо-шоу  «Бібліотека для дітей – територія ідей».
2013-2014 рік


Щоб краще працювати для улюблених користувачів, бібліотека підтримує стосунки з колегами, ділиться різними ідеями. 19 червня  2013 року на базі Центральної дитячої бібліотеки відбувся обласний “круглий стіл” працівників дитячих бібліотек Дніпропетровської області, який пройшов у формі  засідання клубу ділового спілкування «Професіонал». А девізом цієї зустрічі стали слова «Креативність та інноваційність роботи дитячих бібліотек міста». 

2013 рік. Дитяча бібліотека у фокусі  Центру  розвитку «Демократія через культуру». Завдяки перемозі у програмі Бібліоміст, Центральна дитяча бібліотека за короткий час перетворилася на центр інтелектуальних можливостей. Культурне життя Павлограда виходить на міжнародний рівень. Місто розвивається в рамках проекту «Інтеркультурні міста». Дитяча бібліотека  була включена в оглядову екскурсію візиту зарубіжної делегації. В складі делегації  представники Ради Європи, країн  Нідерланди, Швеція, Грузія. Для нашого колективу була дуже значимою ця подія,  адже це говорить про те, що ми залишаємося у центрі уваги влади і те що ми робимо потрібно громаді. Бабічева Л.В., заступник директора по роботі з дітьми, ввійшла до робочої групи проекту «Подолання стереотипів творчими методами культурного вираження», який розрахований до 2016 року.
Знайомтесь:«ІГРОТЕКА»! В 2013 році у нас з’явився  вільний простір розвитку   дітей «ІГРОТЕКА». Настільні ігри – бери і користуйся вільно! Шахи, шахмати, доміно, книга ігор супер героїв, пазли, кубик  Рубик та  книги з методики ігор. Ця  територія для тих, хто любить у вільний час поламати голову над різними інтелектуальнимі іграми, тобто зайнятися  своєрідною «гімнастикою розуму».  Подібного роду розваги корисні в будь - якому віці. Вони тренують такі  дорогоцінні якості, як пам'ять, кмітливість, наполегливість, здатність логічно мислити, аналізувати, зіставляти. І що особливо важливо, виробляти уміння орієнтуватися в морі різної інформації, відбираючи найважливіші знання. Стимулююча функція гри  забезпечує оптимістичний тон спілкування, створює позитивний емоційний настрій. 
              
 14 жовтня  2013 року  дитячі бібліотеки міста  отримали повідомлення  про нову перемогу в гранті програми «Бібліоміст» та отримання безкоштовного доступу до електронного курсу  вивчення англійської мови English 123.com.ua. Курс English 123.com.ua може бути цікавим для всіх - як для підлітків та студентів, так і для літніх людей.   Ми вважаємо, що проект «English 123.com.ua в бібліотеці» це додаткова  можливість колективу освітян нашого міста з користю використовувати нові технології задля виховання високоосвіченої людини XXI століття. Вартість курсів англійської мови онлайн 2000 тисячі гривень, але  наші користувачі завдяки гранту мають можливість навчатися  іноземній мові безоплатно.

12 грудня 2014 році  нашому блогу  виповнилось 2 рочки!!! А розпочалася ця історія  у 2012 році коли  дитяча бібліотека вирішила обзавестись дуже корисною сторіночкою в Інтернеті, що іменується блогом. І проживає цей блог за адресою   http://childlibrari.blogspot.com

 
Піар + реклама це  гарантія в наш час роботи сучасної бібліотеки.  Щороку ми намагаємося зробити щось нове з метою залучення дитячого населення до бібліотеки, урізноманітнити наші заходи, які частіше стають справжніми феєричними святами. Використовуючи в своїй практиці  такі методи дозвілевої педагогіки, як театралізація та костюмування,  персонал Центральної дитячої бібліотеки втілює у життя образи літературних  героїв. Це створює гарний настрій, знаходить позитивну оцінку у дітей, які приходять до нас на гостини разом з батьками, друзями та знайомими.  Так наші користувачі та гості познайомились з Галинкою-Веселинкою, Домовичком Кузьмою, Лисицею Патрикіївною, Шерлоком Холмсом, Капітаном Флінтом, Діком Сендом та іншими персонажами.
 Все більше зростає роль бібліотеки як провідника у світі інформації, як установи, яка не тільки видасть книги на руки, але й може доставити їх безпосередньо до місця навчання, проживання, відпочинку. Взявши до уваги передовий досвід колег бібліотекарів ми задіяли в своїй роботі абонементну службу книжкової навігації «Бібліорюкзачки» (обслуговування учнів молодших класів, груп продовженого дня, дітей з літніх шкільних таборів). Основним завданням «бібліорюкзачків» є освоєння додаткових територій для просування книги до тих, хто в силу об'єктивних і суб'єктивних причин, не може прийти в бібліотеку, а також промоція книги і читання. Завдяки цьому у нас  є можливість вийти за межі бібліотеки назустріч потенційному користувачеві на дитячі майданчики, у дитсадочки та школи міста. Ця робота досить продуктивна і ми її будемо продовжувати.
 
2012 рік

Молодіжний флешмоб в рамках ярмарку бібліотечних послуг «Бібліотечний подіум» Ми спробували, за допомогою інноваційного заходу розширити бібліотечний простір, де намагалися показати себе і знайшли однодумців в цій справі. Молодіжну ініціативу з акцентом створення позитивного іміджу читання підтримали міський виконавчий комітет, відділ народної освіти, відділ культури і наш надійний партнер компанія ДТЭК. В нашому місті проживає близько 20 тисяч дітлахів. Двадцять тисяч усміхнених облич, палаючих очей, довірливих обіймів - це те, заради чого ми, дорослі живемо на землі. Наші мрії, добрі справи, любов - заради майбутнього цих дітей.  Це виглядало оригінально, красиво, яскраво і мега ПОЗИТИВНО ! Такі акції не просто потрібні, вони необхідні і неймовірно корисні для сучасної молоді. Участь в таких шоу, це завжди можливість проявити себе, заявити про себе як про особистість. Та і просто творити щось разом з друзями, привертати до себе увагу і постійно розвиватися творчо !!!Сам захід проходив 1 червня в Міжнародний День захисту дітей.

На фото колектив бібліотеки Овчинникова Г. М., Репешко Т. І., Бабічева Л. В., Сафонова Н. В., Махітко Л. А. та учасники флешмоба.
 
В цьому році наша бібліотека стала фіналістом в конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використання вільного доступу до Інтернету» за програмою «Бібліоміст». В зв’язку з цим серед громадян міста ми проводили опитування, як кожен із них відноситься до розвитку бібліотечного простору.
  Девізом свята став слоган «Молодь + і Інтернет = + імідж читання»!!!
 

Емоційний вибух флешмобівців.
Близько сорока учнів загальноосвітніх шкіл міста прийняли участь у постановці танцю.

22 жовтня 2012 року в Центральній дитячій бібліотеці відбулося відкриття культурно – освітнього центру «Кроха і К», девіз якого «Крок за кроком до здорового способу життя з можливістю доступу до Інтернет. Завдяки перемозі в програмі «Бібліоміст» дитяча бібліотека отримала чотири комплекти комп’ютерного обладнання і підключилася до всесвітньої мережі Інтернет. А кожна дитина міста Павлограда зможе безкоштовно навчатися і працювати в цьому центрі. Гостями на святковому відкритті центру стали Остренко Сергій Андрійович - заступник міського голови, Чернецький Андрій Володимирович – директор філії Соцвугілля ПАО «ДТЕК Павлоградвугілля», Девід Беркер – керівник АТІ департаменту програми«Бібліоміст», Селіверстов Юрій Борисович – регіональний представник програми  «Бібліоміст», Ломанова Ірина Михайлівна – начальник відділу культури,користувачі бібліотеки та їх батьки, дитячі колективи міста.
Сучасна дитяча бібліотека як соціальний інститут, щоб стати затребуваною користувачами, повинна змінюватися, модернізуватися, надавати свої послуги на якісному іншому рівні. У нас діяльність усіх підрозділів налаштована одній головній меті - швидкому і якісному обслуговуванню користувачів.


2011 рік
У 2011 році заступником директора по роботі з дітьми була призначена Бабічева Лариса Вікторовна. Їй вдалося створити у бібліотеці середовище родиного тепла, а в колективі благодійний інноваційний клімат.


Основною позицією для бібліотечного обслуговування на сьогоднішній день є не тільки видача книг, а й робота з користувачами – соціальна діяльність, надання консультацій, індивідуальна робота, інформаційна та психологічна допомога. В бібліотеці проводяться інформаційні та літературні години, тематичні виставки та часи роздумів, лекції та літературні перегляди, засідання клубів, святкові програми для дітей до державних свят, психологічні тренінги, рольові ігри, бібліотечні уроки та багато інших змістовних форм бібліотечної роботи.
У 2011 році нашй бібліотеці виповнилось 65 років. Багато подій відбулося з дня її заснування і це стало гідним приводом для підведення підсумків, осмислення її власної ролі, сьогодні.
19 жовтня Центральна дитяча бібліотека приймала вітання з нагоди свого 65 річного ювілею. Важко знайти людину в місті Павлограді, яка б ні разу не переступала поріг дитячої бібліотеки. Кожного, хто приходить сюди, зустрічають привітною посмішкою. Бібліотекарі завжди готові підібрати чи порадити цікаву і корисну книгу. І так уже протягом 65 років. Якщо хочеш знати своє майбутнє, поглянь в минуле – так радить народне прислів’я. Що ж, історія свідчить: часи змінюються, а бібліотека - залишається! Діти свої перші кроки в світ книги, літератури починають з дитячих книгозбірень. Кожна дитина має можливість здійснити тут цікаву, захоплюючу подорож у світ пізнання, добра, любові. З року в рік маленькі читачі переступають цей поріг. За ці роки виросло не одне покоління читачів. І вже не тільки мами та татусі, але і бабусі з дідусями приводять сюди своє підростаюче покоління. Тому що знають: тут люблять дітей. І неодмінно допоможуть подружитися з книгами. 19 жовтня 2011 року в дитячій бібліотеці було веселе свято - із казковими героями, подарунками і повітряними кульками. Привітати колектив дитячої бібліотеки прийшли наші вірні друзі – колеги і читачі різних поколінь. Вони сказали багато теплих слів в нашу адресу… Але лейтмотивом свята були слова «Ми Вас любимо!»


Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова - що може бути достойнішим. Сьогодні колектив книгозбірні високопрофесійний. З великим досвідом бібліотечної роботи, знавці дитячої літератури, люди, закохані в бібліотечну професію. Шість бібліокнягинь правлять сьогодні цим світлим і мудрим храмом книг, даруючи своїм юним читачам свою щедрість серця.
В житті кожної установи є дата, яка має одну унікальну властивість: віддаляючись у часі, вона не втрачає для наступних поколінь ні свого значення, ні своєї привабливої сили.
Міська дитяча бібліотека
Єдина й неповторна на землі
Її жива душа – бібліотекар
Якому творча праця до снаги
І книг і читачів у нас чимало
Є місце посмішці привітній, чарівній.
Давно уже міська дитяча стала
Бібліотекою дитячих мрій!
Змогла своє обличчя зберегти, 
Уміє статус високо нести
І бути носієм нових ідей,
Бо ми ж бібліотека для дітей!
З метою організації дозвілля дітей та підлітків під час літніх канікул запроваджено міні-цільову програму «Галактика читання». У рамках програми діти, які не мали змоги виїхати на оздоровлення за межі міста, брали участь у пізнавально-розважальних заходах, які передбачали перегляд дитячих фільмів, настільні ігри, творчі конкурси, вікторини, колективні читання кращої дитячої літератури, інформаційні мандрівки. Велика увага приділяється дітям з обмеженими можливостями, дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей.
Усі діти люблять дивитися мультфільми, але не всі знають, що у дитячій бібліотеці є багато цікавих та кольорових книжок, за якими створюються мультфільми. Тому усі бажаючі залюбки відвідали захід «Ми з країни Мульті – Пульті». Діти мали змогу подивитися улюблені кінофільми, казки, мультфільми, приймали участь у різноманітних літературних та музичних вікторинах.

Ця програма потребує від працівників дитячої бібліотеки творчості, активності, справжнього захоплення своєю справою, тому що дитячі бібліотеки – найбільші помічники у виборі книг для читання влітку. Саме тут, у бібліотеці, на книжкових полицях дітлахів чекають найцікавіші книги на різні смаки – пригоди і фентезі, історичні і фантастичні, науково – популярні та за шкільною програмою.

2010
Центральна дитяча бібліотека є джерелом дитячої культури, центром інформації та знань і працює на допомогу освіти та самоосвіти дитини.

Щороку бібліотеку відвідують більш як 3000 тисячі користувачів, серед них  не тільки діти віком до п’ятнадцяти років, а й організатори дитячого читання.  З кожним роком партнерські відносини зі школами поширюються. 

Особливо активно бібліотека співпрацює з загально освітніми школами: №1, 2, 9, 17, 13 та початковою школою №22. м. Павлограда. 

В центрі уваги і обслуговування такі категорії дітей, як сироти, інваліди, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей. Щороку до Міжнародного Дня захисту дітей, Міжнародного дня інвалідів, новорічних свят для таких категорій дітей у бібліотеці проводяться різноманітні благодійні акції. Працівники бібліотеки беруть активну участь у проведенні урочисто – святкових загальноміських дитячих заходах. Це конкурси малюнків на асфальті в дитячому парку до Дня захисту дітей, Дня конституції, Дня Перемоги, Дня міста.
Тісно співпрацює бібліотека з ДНЗ №8,  бібліотекарі проводять зустрічі з дітьми старшої групи реінтеграції, які спрямовані на залучення дітей до читання, а також виховання любові до книги.
Підключення ЦДБ до мережі Інтернет у 2010 році змусило бібліотекарів подивитися на свої функції по – новому. Також це дає можливість переглянути традиційний набір послуг.
Тепер новинки дитячої художньої літератури та іншу інформацію школярі зможуть отримувати не лише з книжкових полиць, а й з Інтернету.
На початок 2010 року фонд бібліотеки нараховує – 27 644 тисячі примірників. ЦДБ в 2010 році на передплату періодичних видань витрачено 2755,56 грн. Юні читачі отримали 47 назв дитячих журналів та газет. Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки представлено:
- каталогами (алфавітним, систематичним);
-картотеками (систематична картотека статей, краєзнавча картотека статей) Центральна дитяча бібліотека має розгорнуту структуру:  абонемент 1-4 кл., 5-9 кл. читальна зала 1-4 кл., 5-9 кл. Всього 7 бібліотечних працівників.
Продовжують свою роботу клуби за інтересами: клуб для молодших читачів (розважально – пізнавальний) «Пізнайко», та пізнавально – мистецький клуб «Хочу все знати» для читачів 5 – 6 класів.
2005-2009


Працівники центральної бібліотеки для дітей – професійно грамотні, творчі та доброзичливі до читачів. 


З  жовтня 2005 по 2010  роки  бібліотеку очолює Лісовенко Н.П.

Ці роки знаменні для бібліотеки різними подіями. Їх можна охарактеризувати як якісно новий етап у житті дитячої бібліотеки – пошук подальших шляхів діяльності та розвитку, удосконалення форм і методів роботи. 

Змінюється світ, змінюються бібліотеки. На сучасному етапі цивілізації, в епоху глобальної інформатизації бурхливо розвиваються комп'ютерна техніка та інформаційні технології. 

Удосконалює свою діяльність у цьому напрямку і наша дитяча  бібліотека.  Можна сказати, що вже і ми, бібліотекарі, на сьогодні не уявляємо свого професійного життя без комп’ютера. У 2006 ріці здійснилась наша давня мрія. Ми отримали можливість придбати, при підтримці територіального профсоюзу гірників та його керівника Сергія Івановича Юнака: ксерокс, комп’ютер, сканер та принтер. 
Пріоритетним напрямом діяльності нашої бібліотеки була і залишається популяризація книги. Усі розуміють, що саме в дитинстві формується світогляд людини. Тому дитяче читання належить до загальнонаціональних проблем.
З метою привернення уваги суспільства до цієї проблеми, 2009 рік, для дитячого населення м. Павлограда було обявлено роком дитячого читання.
Протягом року у центральній бібліотеці було проведено ціла низка різноманітних заходів, присвячених її величності книзі. Де кожен користувач відчував себе бажаним гостем.
Сьогодні ЦДБ має можливість забезпечити потреби своїх читачів – дітей за вимогами шкільної програми та позакласного читання. Хоч і важко, але фонди поступово оновлюються і поповнюються необхідною довідковою, науково – природничою літературою та літературою за інтересами.
Поповнюються фонди також за допомогою друзів бібліотеки. У 2008 – 2009 році, при підтримці Грека В. І. – керівника обласного об’єднання Незалежного профсоюзу гірників України та Юнака С. І. – керівника територіального профсоюзу гірників України, фонд бібліотеки поповнився на 126 екз. книг. 


1995-2004


У 1995 році заступником директора була призначена Савінова О. А. В цей час, незважаючи на всі негаразди, ЦДБ працює над пошуком нових форм і методів роботи, відшукує альтернативні джерела фінансування на поповнення фондів. Формуванню бібліотечного фонду приділяється велика увага.

З 1999 року в ЦДБ запроваджуються платні послуги. Надання послуг в оформленні реєстраційних документів користувачів бібліотеки, нічний абонемент, організація комерційних фондів. Все це допомагає бібліотеці, в комплектуванні літератури, в цей скрутний для бібліотек час. Це дало змогу поповнити фонд на 116 примірників книг, які користуються великим попитом читачів.

Добрі стосунки склалися в ЦДБ з керівниками шкіл та вчителями центрального мікрорайону. Це і проведення по домовленості заходів на допомогу освоєнню шкільної програми, та розважальні заходи.
2000 рік багатий на добрі події. Бібліотека отримала в подарунок від депутата С. Тигіпко книги, від ГХК «Павлоградвугілля» книги та ксерокс.
У 2002 році за допомогою депутата Л. Деркача бібліотека засяяла новими пластиковими вікнами. Своїми силами почали ремонт залів. 
/24. 07. О2. Відбулася зустріч з Л. Деркачем/

В 2003 році в читальних залах запрацювали два клуби, «Пізнайко» та «Хочу все знати».
У 2003 році Об’єднання «Павлоградвугілля» надало допомогу: відремонтувало поріг та зробило навіс, а також подарувало книжки. Першого вересня читачі були вражені новим виглядом ЦДБ, а ми всі заморені та  задоволені.


1980-1990

Минав час, удосконалювалась діяльність бібліотеки. Змінювалась її керівництво. Складну і відповідальну справу довелось виконувати Воловоденко А. П., яка була заступником  директора по роботі з дітьми  у 1980 – 1990 роки. Чималий внесок зробила вона в зміцнення та покращення матеріально – технічної бази  бібліотеки. Бібліотекар з великим стажем, вона зробила все можливе для того щоб бібліотека мала сучасний вигляд.  Для бібліотеки придбали крісла, телевізор, фортеп’яно, доріжки. 

Для полегшення праці бібліотекарів та для розширення інформаційної роботи в 1981 році  з’явився новий працівник – бібліограф (Савінова О. А.). З приходом бібліографа широко рекомендувались бібліотечно – бібліографічні знання школярам. Складались рекомендаційні списки літератури, проводилась    інформаційна робота для дітей та керівників дитячого читання.1990 році в бібліотеці була відкрита та чудово оформлена  руками бібліотекарів «Кімната казок» для 1 – 3 класів.


1976-1980В 1976 році для поліпшення обслуговування населення міста була проведена централізація бібліотек і дитяча бібліотека отримала назву Центральна дитяча бібліотека м. Павлограда.
Великий внесок в роботу бібліотеки зробила Філатова М. С., Бродська К. Л., Циркель Т. Л., Юдіна Ж. І., Гордієнко Г. К. Діти дуже полюбляли відвідувати книжкове королівство  і це була заслуга даних працівників.
/Бродська К. Л. обслуговує читачів бібліотеки//Гордієнко Л. К. проводить конференцію

по книзі М. Островського «Як гартувалася сталь»/Збільшувалась кількість відвідувань, надходила нова література. Бібліотеці потрібне було нове приміщення і  вона його отримала в  1979 році по вул. Леніна, 62 загальною площею 209,4 м2. Це дало можливість зробити окремо читальну залу для 1-3 класів, читальну залу для 4-9 класів, абонемент 1-3, 4-9 класів, розширити пропаганду літератури, книжкові полиці, виставки, відкритий доступ читачів до фонду.
  Поліпшились умови для проведення масових заходів для молодших та старших класів. Працювало 5 бібліотекарів, заступник директора по роботі з дітьми, прибиральниця, гардеробниця.    
  Бібліотекар Зайцева Людмила Петрівна працювала в бібліотеці з 1978 по 1993 рік, спочатку у читальній залі, потім на абонементі. Вона вміло керувала читанням дітей, заохочувала їх до читання цікавими розповідями про книжки. Проводила бесіди по рекомендаційних списках, біля каталогів.

/Зайцева Людмила Петрівна проводить екскурсію в читальній залі бібліотеки./
Не одне покоління читачів та бібліотечних працівників з щирою вдячністю згадують Людмилу Петрівну як гарну, привітну жінку. Висококваліфікований, ерудований спеціаліст, вимоглива до себе і своїх колег, своєю натхненною, сумлінною працею вміла задовольняти різноманітні запити читачів.

1946-1968
Бібліотека займала невелику кімнату, площа якої 12 м2. Книжок на час відкриття було дужу-дуже мало, але люди, довідавшись про цей заклад культури, дарували книжки. Вони мріяли про велику дитячу бібліотеку, дбали про майбутнє дітей міста. Завідуючою бібліотекою була Савельєва Олена, бібліотекарем Зозуля О. І., прибиральницею Савельєва М. А.
Розпочалась робота по створенню фонду. При запису до бібліотеки читач повинен був дати одну книжку. Бібліотекар проводила масову роботу: огляди літератури, ранки, бесіди. Працював літературний гурток. Передплачували деякі газети, журнали: «Правда», «Молодь України», «Павлоградська правда».

В 1949 році бібліотека отримала нове приміщення і вже мала змогу відкрити читальну залу, завідуючою якою була Кравченко М. С.


Вхід до дитячої бібліотеки. 1949 рік.


Бібліотекар Зозуля О. І., разом з читачами бібліотеки,  проводить  в читальній залі обговорення книги Всеволжського И. Е.  «Зелена стріла 


Створювались каталоги (алфавітний та систематичний), тематичні картотеки «Юному техніку», «Про тварин» та інші. На 4 листопада 1951 р. бібліотека мала 19 250 екз. книг. Збільшилась передплата на газети і журнали (49 назв отримувала бібліотека). В ті часи багато уваги приділяли альбомам, наприклад: «Москва в дні Перемоги», «Мічурин», «Вселенная» та ін.

На 1953 рік  фонд бібліотеки налічував по інвентарній книзі 22 123 екз. і вона  вже не тільки обслуговувала читачів, але й інформувала їх про нові надходження літератури. Покращилась і матеріальна база бібліотеки. Були  придбані  стелажі, стільці, доріжки, пилосос.
   Шарова А. Є. передала завідування Філатовій М. С. Потім в цьому ж 1953 році завідуючою дитячою бібліотеки стала Циркель Т. Л.
/Циркель Т. Л.  проводить бесіду біля   виставки/


Все більше і більше дітей відвідувало бібліотеку.

В 1959 році бібліотека обслуговувала вже 3000 читачів. Необхідно було нове приміщення з читальною залою, з абонементами для малят і читачів старшого віку.
 60-ті роки ХХ століття характерні для бібліотеки удосконаленням її діяльності, розвитком структури. У 1968 році дитяча бібліотека переїздить в нове приміщення по вул. Леніна, 111. Його загальна площа складала 150 м2. Це дало можливість для відкриття нових відділів: обслуговування 1-3, 4-8 класів, читальної зали.  Впроваджувалися  нові форми роботи, працював клуб «Факел». Бібліотеку відвідувало вже 4 100 читачів, книговидача налічувала 8 200. Масові заходи проводились не тільки в стінах бібліотеки, але і в школах, дитячих садочках, палаці піонерів.
На масові заходи запрошували письменників, ветеранів війни, співробітників музею, взагалі цікавих людей.

Комментариев нет:

Отправить комментарий